ריצה וחופשה או כיצד נתאמן גם שאנו בחופשה ומבלי להרגיז את כל המשפחה

כל מי שרץ בחו״ל יודע, שמדובר בחוויה יוצאת דופן המשלבת נופים חדשים אנשים אחרים ולעיתים מזג האוויר אחר ולרוב גם יותר מרענן.

ישנם יתרונות רבים לשילוב של ריצה או ספורט אחר בזמן החופשה, וגם אם לפעמים נדמה שהתנאים פחות נוחים לכך – שימור הכושר שעבדנו עליו כל כך קשה ,התרעננות מטיסות ארוכות, וכן לפעמים קצת שקט בראש אתם עם עצמכם ולאן שהרגליים נושאות אתכם.

תנו לרגליים שלכם לשאת אתכם למרחבים חדשים – צילום נייקי

איך נתכונן לקראת הריצות בזמן החופשה:

בדקו את מזג האוויר במקום בו תשהו והתאימו את הביגוד בהתאם ,האביב באירופה לעיתים יותר דומה לחורף הישראלי, בחלק מהמדינות גשם הוא החלק מהשגרה היומיומית.
כמו שחיפשתם מלונות ומסלולי טיולים לפני החופשה ,חפשו פארקים ,טיילות או מסלול ריצה בעדיפות שיהיה בסביבת המלון, כך תוכלו להימנע מלהשתמש בתחבורה ציבורית ולחסוך זמן יקר.

תאמו את זמן ומשך האימון עם המשפחה/בן/בת הזוג כך שלא יפריע מידי לשגרת החופשה, (נו…כולם בארוחת הבוקר מחכים לכם ואתם עוד רצים).
מסלול בחרנו ,התאמנו את ציוד ריצה, את הסכמת בני המשפחה קיבלנו אז קדימה יוצאים לדרך!

רגע! ממש לפני שנצא מה כדאי לקחת איתנו:

ציוד ריצה צריך לכלול ביגוד מתאים, נעלי ריצה, כמובן שעון ריצה GPS ו/או מכשיר סלולאר עם אפליקציה ריצה תמיד יכולים לעזור,  מעט כסף מקומי למקרה חרום , תעודה מזהה כלשהיא למקרה ולא נרגיש טוב(חלילה) ,טלפון לסלפי ובקבוק מים (לרוב איננו מכירים את מסלול הריצה והיכן יש נקודת שתיה)

 

כל מקום בעולם עם מנהגים ותרבויות שונות חשוב לזכור שאנו מייצגים דבר ראשון את עצמנו, את ישראל ואת קהילת הרצים, הקפידו לרוץ בשבילים המיועדים לכך (ארצות רבות מקפידים מאוד על הפרדה בין אופניים להולכי רגל) ובכך הימנעו ממצבים לא נעימים, התחברויות עם רצים אחרים על מסלול הריצה תמיד מבורכת ויוצרת קשרים חדשים.

הימנעו מריצה על שבילי אופניים וכבישים מסוכנים – צילום nike

כמו בכל ריצה התחילו בקצב קל לחימום התאימו את הקצב למקום החדש, לא בטוח שזהו הרגע והמקום לקבוע שיאים חדשים, רוצו להנאתכם הרימו את המבט לנופים ומקומות חדשים.
לכו "לאיבוד" בשבילי הפארקים ומדרכות העיר, תמיד כייף לגלות מקומות חדשים ומעניינים שלא תכננתם.

גלו מקומות ונופים חדשים – צילום nike

סיימתם לרוץ, קודם מקלחת ואחר כך ארוחת הבוקר המפנקת במלון, אורחי המלון לא אשמים בשיגעון שלנו.
תהנו מהספורט והחופשה ,שתפו אותנו בחוויות ובמסלולי הריצה שלכם ותייגו אותנו בדף הבית @novarun

צוות בית הספר לריצה NOVARUN